Порядок подання документів у країнах СНД
Сьогодні для громадян країн СНД діє спрощений порядок прийому документів. Його затверджено Конвенцією про правову допомогу. Країни-учасниці Співдружності підписали цей документ, що дозволило їх громадянам не проходити процедуру легалізації та апостилювання. Для подання офіційних паперів в іншій державі достатньо зробити нотаріально засвідчений переклад.
На початку 90-х Україна стала однією з країн-засновниць та країн-учасниць СНД. Конвенція поширювалася на всіх громадян, що дозволяло безперешкодно звертатися до державних органів інших країн, пред'являючи мінімальний пакет документів. Єдина вимога — це переклад усіх свідоцтв, довідок державною мовою приймаючої сторони.
Частково конвенція працює і сьогодні. Українці можуть подавати документи в деякі країни СНД без апостилю, але через певні політичні події цього правила дотримуються не всі країни Співдружності. Білорусь та Казахстан вимагають штамп апостилю на українських документах. Це печатка, яка ставиться у міністерствах України. Штамп підтверджує справжність підписів посадових осіб, які видали документи.
Статус України у СНД
Вимоги Казахстану щодо проставлення апостилю є обґрунтованими. У 2014 році Україна ухвалила рішення про вихід із СНД. Було запущено процедуру, яка на даний момент повністю не завершена, тому країни-учасниці Співдружності по-різному трактують сьогоднішній статус України.
З одного боку, процедуру виходу ще не завершено, з іншого — сама Україна не вважає себе частиною об'єднання, а також не бере участі у заходах та не сплачує членські внески. Ряд країн продовжують приймати документи від українців без апостилю, інші - стали вимагати наявність штампу. Спірний статус не дає однозначного трактування подій.
Як підготувати документи для Казахстану?
Як ми вже з'ясували вище, будь-яка вимога наявності апостилю на документах є законною. Процедура проставлення штампу може затягнутися, адже оформлення відбувається у порядку живої черги. На низку документів може знадобитися час, щоб зробити запити до установ, що видали довідку чи свідоцтво. Наше бюро допоможе пришвидшити процедуру. Звертаючись за оформленням документів для подання в іншу країну, Ви отримуєте комплексну послугу, яка включає:
- Отримання штампу апостилю.
- Переклад документа державною мовою приймаючої країни.
- Засвідчення перекладу нотаріусом.
Дипломи, свідоцтва, довідки, що пройшли усі 3 етапи, приймають у всіх установах та організаціях країн, що входять до складу СНД. Апостиль замінює складнішу процедуру легалізації, спрощує роботу з документами. Цю процедуру затверджено на міжнародному рівні, вона приймається і в країнах СНД.
При самостійному поданні документів на апостиль термін надання послуги може становити до 40 днів. Подають папери в одному із міністерств України, залежно від типу довідки чи свідоцтва. Термін дії штампу спливає разом із терміном дії документа.
Наше бюро прискорить процедуру отримання штампу, а також зробить переклад та засвідчить його у нотаріуса. Працюємо також з українцями, які знаходяться за кордоном. Підготуємо документи для подання у будь-якій країні світу.